Burun Estetiği Ameliyatları Ve Sonrası

4 ay önce eklendi

Burun Estetiği Ameliyatları Ve Sonrası

 

Hem Türkiye'de hem de dünyanın sayılı ülkelerinde milyonlarca kişi tarafından tercih edilen burun estetiği operasyonları hem genel sağlık şikayetlerine hem de estetik problemlerine doğrudan doğruya çözüm getirmektedir. Teknoloji destekli gerçekleştirilen bu operasyonlar tamamen tıbbi ve hijyenik bir ortamda tatbik ediliyor. İlk randevuda hasta hikayesi alınmakta ve şikayetleri dinlenmektedir. Genellikle tek seansa burun estetiği ameliyatı yapılır. Ortalama bir seansın süresi ise 30 -40 dakika aralığındadır. 

Hasta işlem bittikten sonra bir ya da iki gün sonra eski sosyal yaşamına geri dönebilir. Günümüzde kadınlar kadar erkekler de burun estetiği yaptırmakta ve birçok estetik problemine çözüm bulmaktadır. Aynı zamanda bazı operasyonlar nefes alışverişleri düzenlediği için de gerekli görülmektedir. 

Kimler Burun Estetiği Yaptırabilir?Genel olarak burnunun şeklinden memnun kalmayan herkes burun estetiği ameliyatı yaptırarak tek seansta çok daha biçimli ve yüzü ile orantılı burunlara sahip olabilir. Burada hastanın taleplerinin dinlenmesi ve buna göre bir operasyonun tatbik edilmesi kritik bir öneme sahiptir. Aynı zamanda uyku apnesi bulunan ve burnu sürekli tıkılmak suretiyle şikayetleri bulunan kişiler için de uygulamalar mevcuttur. 

Genellikle ameliyatlarda açık ve kapalı yaklaşım olmak üzere iki yöntem uygulanır. Açık yaklaşımda burun kemikleri törpülenerek içeriden müdahale edilir. Kapalı yaklaşımlı operasyonlarda da sonuçlar genellikle hasta memnuniyetini sağlayacak orandadır. Burun estetiği sonrası burun estetiği fiyatları hakkında detaylı bilgi almak isteyenler ilgili departmanlardan randevu almalıdır. 

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi GerekenlerEn çok merak edilen önemli hususlardan bir diğeri ise burun estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenlerdir. Doktorların gözetiminde ve yönlendirmeleriyle riayet edilmesi gereken kurallar iyileşme sürecini doğrudan doğruya etkilemektedir. Yazılan ağrı kesici ilaçlar aksatılmadan tatbik edilmelidir. Belli başlı durumlarda anti-biyotik tedavisine de başlanabilir. Saati saatine alınan anti-biyotikler hem kanama riskini ortadan kaldırmakta, hem de ağrı semptomlarını gidermektedir. 

Hastalar burun estetiği sonrası bir haftalık süre zarfında yüzme havuzlarına ve denizlere girmemeli. Özellikle temas sporu adı verilen futbol, basketbol gibi oyunlardan ise bir ay süreyle uzak durulmalıdır. Halihazırda hassas bir uzuv olan burun ameliyat sonrasında daha da hassaslaşacağı için risklerden uzak durulmalıdır. Operasyon sonrasında yüzün belli kısımlarında şişkinlikler meydana gelebilir. Bu nedenle ilk 48 saat boyunca yüz bölgesini sudan uzak tutmakta fayda var. Dikkat edilecek bir diğer önemli nokta ise boyundan geçirmeli kıyafetler yerine yelek, ceket gibi kollardan giyilebilecek kıyafetlerin tercih edilmesidir. Bu sayede burun bölgesi hasarlara yol açabilecek temaslardan uzak tutulabilir. 

Son olarak kontroller aksatılmamalı, doktorun verdiği randevu günlerine ve saatlerine aksatılmadan gidilmelidir. En sonunda bandajın açılması ile birlikte son kontroller yapılabilir. Burun estetiği sonrası burun estetiği fiyatları hakkında kapsamlı bilgi almak için hem telefon hem de internet aktif olarak kullanılabilir. Fiyatlar her bütçeye uygun olarak yeniden yapılandırıldığı için çoğu kimse zorlanmadan ameliyat olabilir. 

YORUMLAR